Отборът на Арсенал се класира трудно за финала на ФА Къп, след като постигна успех с 2:1 над Рединг в полуфиналната среща след продължения.

Два гола на Алексис Санчес пратиха възпитаниците на Арсен Венгер на финала, а Гаран МакКлиъри бе точен за Рединг.

Първата част бе сравнително спокойна, а „артилеристите“ имаха няколко положения, само едно от които бе оползотворено. В 39-ата минута Месут Йозил видя добре включилия се Алексис Санчес, пусна му умел пас, а бившият играч на Барса без много скрупули направи 1:0.

Вторите 45 минути предложиха доста повече динамика на зрителите, които станаха свидетели на куп любопитни ситуации.

Първо в 54-ата минута Рединг показа своите рога, и рани „топчиите“. При едно разбъркване в наказателното поле на лондоначани Гарат МакКлиъри нанесе удар. Войчех Счесни не се намеси вещо, и така топката се озова зад голлинията му – 1:1.

Последваха минути, в които играчите на Арсенал удариха две греди. Първо в 70-ата Габриел след едно центриране от ъглов удар отправи изстрел с глава, който срещна гредата, а в 84-ата минута на Аарън Рамзи повтори упражнението.

Така, след като късметът обърна гръб на „топчиите“ в тези ситуации, срещата влезе в продължения. Там доминацията на футболистите на Венгер продължи, а закономерното се случи в минутата добавено време на първото продължение.

Алексис Санчес след невероятен пробив на от ляво отправи удар, топката мина под тялото на стража на Рединг и премина голлинията, въпреки неговите опити да я извади - 2:1.

Малко преди края на двубоя Арсенал удари и трета греда, дело на Оливие Жиру.

Съперникът на Арсенал в решителния мач ще бъде решен от двойката Ливърпул - Астън Вила.