Арсенал се забавлява на терена в лондонското дерби с Челси. "Артилеристите" стигнаха до класическа преднина за по-малко от едно полувреме.

Третото попадение за "топчиите" беше дело на Месут Йозил след образцова контраатака. Това се случи в 40-та минута на битката на "Емирейтс".

Германецът пробяга над 50 метра след една открадната топка в собствената половина, направи двойно подаване с Алексис Санчес, който го подкрепи в тази атака и завърши сам.

Ударът му не беше особено прецизен, като топката се отклони от гредата, за да се оплете в мрежата, но това едва ли го интересува, след като резултатът вече е 3:0.

Как се стигна до този гол и как протече цялата образцова атака, можете да видите в прикаченото видео.