Арсенал и Норич завършиха при 0:0 първото полувреме на двубоя по между си от 36-я кръг на Висшата лига.

И двата тима имаша шансове за попадение през първите 45 минути, но така и не успяха да отбележат. Още в 6-ата минута Нейтан Редмънд отправи хубав удар, но стражът на „артилеристите“ Петър Чех спаси вратата си. Малко по-късно и домакините бяха близо до попадение след шет на Оливие Жиру, който обаче бе блокиран. Арсенал допусна нов пропуск в 19-ата минута, след като Алексис Санчес също не успя да се разпише.

В последните минути на първата част гостите от Норич имаха причини да съжаляват след като на два пъти Нейтън Редмънд не успя да открие резултата. Първо в 42-ата минута Редмънд стреля опасно, но пак Чех спаси, а в добавеното време пак 22-годишният полузащитник опита мерника си, но топката мина край лявата греда.