Арсенал направи необходимото и с бърз двоен залп спечели с 2:0 като гост на Борнемут, за да заеме третото място и да запази дистанцията от сензационния лидер в класирането Лестър на 5 точки. „Артилеристите“ имат по 48 пункта заедно с вечния им лондонски съперник Тотнъм и са в подножието на върха. Борнемут е 15-и с 28 точки.

Арсенал откъсна набързо две „черешки“ и поведе с 2:0 в рамките на една минута в мача от 25-ия кръг на Висшата лига. Месут Йозил откри в 23-ата минута за „артилеристите“, а 60 секунди по-късно Окслейд-Чембърлейн покачи на 2:0 срещу тима на „черешките“ от Южния бряг.

Преди това единствено Алексис Санчес бе обезпокоил домакините със своя все пак неточен удар в 13-ата минута.

Новакът все пак понадигна глава към края на второто полувреме, но не успя да стигне до 100-процентово положение за гол.

Борнемут не се отказа и през второто полувреме бе по-активният отбор на терена. Гослин намери Смит в 51-ата минута, но ударът на втория от пеналта не се оказа точен.

В самия край на мача Борнемут имаше двоен шанс поне да намали резултата, но Петър Чех се намеси решително.

Така по-опитните гости от Лондон успяха да контролират достатъчно добре събитията на терена и без много блясък да запазят за себе си трите точки с 2:0.