Оливие Жиру ще се завърне в състава на Арсенал за срещата от осминалиналите на турнира за Купата на Лигата срещу Рединг.

Французинът е извън терените от 24 септември, но изглежда се е възстановил и е готов да се включи в мача с "краслките поданици".

"Топчиите" посрещат Рединг на "Емирейтс", като двата тима ще се опитат да припомнят головия трилър между тях в същия турнир през 2012 година, който завърши 7:5 в полза на Арсенал.

Купата на Лигата е единственият трофей в Англия, който Арсен Венгер не е печелил.

Освен Жиру, най-вероятно възможност за изява ще получи и Лукас Перес, който вкара два гола в предишния кръг.

Очаква се Венгер да даде почивка на някои от титулярите си и да даде игрови минути на младоците. Това означава, че защитата на Рединг няма да трябва да се справя с Алексис Санчес.

Също така, това ще бъде вторият мач, който Гранит Джака пропуска, след като си изкара червен картон при победата над Суонзи с 3:2.

Санти Касорла пък може да е аут, заради проблеми с ахилеса.

Французинът ще даде шанс за изява на голяма част от резервите като Габриел, Роб Холдинг, Карл Дженкинсън, Аделайд и Алекс Иуоби.