Преимуществено с резервния си състав, Арсенал отстрани с 2:0 гостуващия Рединг и продължи за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия.

И двата гола за „артилеристите“ вкара Алех Окслейд-Чембърлейн, който се разписа по веднъж в двете полувремена – 34 и 78-ата минута.

В друг сблъсък между тим от Чемпиъншип и отбор от Висшата лига пак надделя елетният представител. Хъл Сити надви с 2:1 домакина си Бристол Сити с голове на Хари Мауайр в 44-ата и Майкъл Доусън в 47-ата, а домакините върнаха един в 90-ата минута чрез Лий Томлин.

Нюкасъл пък размаза Престън с 6:0 в мач изцяло между отбори от второто ниво на английския футбол, но гостите играха от 25-ата минута с човек по-малко заради изгонването на Алън Браун. Два гола вкара Александър Митрович, Мохамед Диаме – също два, по един добавиха Мат Ричи и Айосе Перес.