Носителят на Купата на България за 2024-а година Черноморец Бургас надви Левски с 88:74 точки (25:17, 26:23, 24:19, 13:15) като гост в София и след 2-0 победи в серията си осигури място на полуфиналите в Националната баскетболна лига. За „сините“ сезонът приключи.

Баскетболистите на Черноморец държаха водачеството през целия двубоя, като Левски се държеше близо до противника в първата четвърт. Бургазлии дръпнаха с 15 точки в хода на втората част, а на почивката авансът им бе 51:40. През третите 10 минути гостите се откъснаха с 19 точки след два точни наказателни удара на Андрей Иванов за 73:54 при оставащи 2:00 минути, а последната четвърт стартира при 75:59 в полза на Черноморец. Усилията на състезателите на Левски стигнаха само за намаляване на разликата.

Алекс Уандие вкара 15 точки за отбора от Бургас, а по 14 реализираха Андрей Иванов и Тони Троша. Иванов овладя 9 борби, а Троша добави 9.

Златин Георгиев завърши с 18 точки, 8 борби и 3 асистенции за Левски, докато Димитър Маринчешки се включи с 14 точки и 9 борби.