ЦСКА постигна победа в седмия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

"Червените" надделяха трудно над гостуващия Спартак (Плевен) с 83:79 (23:17, 21:20, 19:18, 20:24). Столичани имат в актива си пет победи и две загуби, заемайки второ място в класирането, а възпитаниците на Любомир Минчев са шести с три успеха и четири поражения.

ЦСКА имаше преднина от 44:37 на почивката, но гостите стигнаха до обрат през второто полувреме. 2:04 минути преди сирената Спартак водеше със 79:78, но до края за "червените" тройка отбеляза Кейлъб Уесън, а два наказателни удара добави Георги Боянов, което осигури победата на тима на Росен Барчовски.

Георги Боянов се отличи с 27 точки и 7 борби за тима на ЦСКА, а по 12 точки вкараха Маркъс Хамънд и Кейлъб Уесън (8 борби).

За плевенчани по 23 точки реализираха Джонил Фъджет и Родни Първис.

В следващия кръг на 26 ноември ЦСКА ще гостува на вицешампиона Черноморец (Бургас), докато ден по-рано Спартак ще играе с БК Шумен.