Нюкасъл постигна изключително важна победа с 2:1 при домакинството си на Борнемут от 12-ия ръг на Висшата лига.

„Свраките“ поведоха в резултата в 7-та минута с гол на Хосе Рондон.

Райън Фрейзър отправи опасен удар от фаул в 21-та минута, но Мартин Дубравка успя да се намеси и да спаси.

Нюкасъл удвои своята преднина в 40-та минута, когато Кенеди центрира в наказателното поле на Борнемут, където Хосе Рондон засече топката с глава и я вкара във вратата на Асмир Бегович.

Асмир Бегович направи решително спасяване в добавеното време на първата част, когато отрази удар с глава на Фабиан Шер.

Стив Кук отправи опасен удар с глава, след което Дубравка направи решаващо спасяване и успя да избие в корнер.

Борнемут успя да намали пасива си в резултата в шестата минута на добавеното време на първата част, когато Фрейзър центрира от корнер в наказателното поле на Нюкасъл, където Лерма засече топката с глава и я прати във вратата на Дубравка.

Стив Кук стреля с глава в 54-та минута, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Дубравка.

След удара на Джордън Айб в 74-та минута, топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Дубравка.

Нейтън Аке вкара гол в 85-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

След този успех Нюкасъл събра актив от 9 точки и се изкачи до четиринайсто място в класирането, докато Борнемут е шести с 20 точки.

Саутхемптън изпусна победата при домакинството си на Уотфорд и двубоят завърши 1:1.

Жерар Деулофеу излезе сам очи в очи срещу врататя на Саутхемптън в 6-та минута, но Алекс МакКарти демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Саутхемптън пропусна много добро положение в 16-та минута, когато можеше да поведе в резултата. Маноло Габиадини бе изведен на отлична позиция и стреля, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Бен Фостър.

Саутхемптън поведе в 20-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Уотфорд, гостите не успяха да изчистят топката, а Дани Ингс подаде към Маноло Габиадини, който не пропусна да вкара.

Пред Жерар Деулофеу се откри нова възможност в 32-та минута, но Алекс МакКарти отново демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

След центриране в наказателното поле на Уотфорд, Мая Йошида стреля с глава, но не намери очертанията на вратата на Бен Фостър.

Чарли Остин вкара втори гол за Саутхемптън в 66-та минута, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Уотфорд успя да изравни резултата в 82-та минута с гол на Хосе Холебас.

След това равенство Саутхемптън е седемнайсти с 8 точки, а Уотфорд е седми с 20 точки.

Хъдърсфийлд завърши 1:1 при домакинството си на Уест Хем.

Домакините можеха да поведат в резултата още в 3-та минута, но Лукаш Фабиански направи страхотно спасяване. Полякът отрази удара с глава на Стив Мюние.

Минута по-късно Марко Арнаутович пропиля страхотна възможност, а Йонас Льосъл спаси неговия удар.

Домакините поведоха с гол на Притчард в 6-та минута.

Уест Хем изравни с попадение дело на Фелипе Андерсон в 75-та минута.

Уест Хем можеше да стигне до победата в 79-та минута, когато Иса Диоп стреля с глава, но защитник на Борнемут изчисти пред гол линията.

Уест Хем е тринайсти с 12 точки, а Хъдърсфийлд е предпоследен със 7 точки.