Арсенал и Евертън се класираха за 4-ия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Арсенал победи с 1:0 като домакин третодивизионния Донкастър Роувърс, а Евертън разби Съндърланд с 3:0 в мачове от 1/16-финалите.

"Артилеристите" постигнаха успеха благодарение на гола на Тио Уолкът в 25-ата минута. Арсен Венгер бе направил 11 промени в състава в сравнение с равенството с Челси във Висшата лига в неделя.

Футболистите на Арсенал можеха да открият още в 6-ата минута, когато Оливие Жиру удари греда.

В 25-ата обаче Уолкът не пропусна след пас от Алексис Санчес и се разписа за 1:0, което се оказа и единственият гол в двубоя.

Арсенал доминираше в двубоя, като Жиру и Уолкът пропуснаха още шансове за попадение.

В друг мач от 3-ия кръг на турнира за Купата на Лигата Евертън победи Съндърланд с 3:0.

На два пъти за домакините се разписа Доминик Калверт- Люин. 20-годишният нападател бе точен в 38-ата и 51-ата минута.

Крайното 3:0 за Евертън оформи сенегалецът Ел Хаджи Ниасе в 83-ата минута.