Арсенал разби Фулъм с 4:1 у дома в лондонското дерби от 21-ия кръг на Висшата лига, играно на „Емиратс“.

През първото полувреме „котиджърс“ изпуснаха две изгодни позиции да поведат в резултата, преди Гранит Джака да даде преднина на домакините с изстрел от близко разстояние, след като бе намерен от Алекс Иуоби.

Десет минути след почивката Александър Лаказет удвои аванса на „артилеристите“, завършвайки страхотно многоходова комбинация на тима.

Възпитаниците на Клаудио Раниери се върнаха в мача в 69-та минута чрез Абубакар Камара, но в 79-та минута влезлият от пейката Арън Рамзи възстанови преднината от два гола на Арсенал.

Крайното 4:1 оформи Пиер-Емерик Обамеянг в 83-та минута.

След този успех Арсенал остава на пето място в класирането с 41 точки, две по-малко от четвъртия Челси. Фулъм е на предпоследната позиция в подреждането с актив от 14 точки.