Отборът на Арсенал се наложи с 2:1 над Шефилд Юнайтед в двубой от 4-ия кръг на английската Висша лига. Попаденията на домакините паднаха в рамките на три минути, в които първо точен бе Букайо Сака, а след това и Никола Пепе. В края на мача Дейвид МакГолдрик опита да промени развоя, но бе прекалено късно за неговия тим.

Първото полувреме на двубоя не предложи на феновете опасни ситуации и двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

Getty Images
29 снимки

Шоуто обаче бе запазено за втората част, когато "артилеристите" се развилняха. След час игра Ектор Бейерин завъртя топката в наказателното поле и намери непокрития Букайо Сака, чийто удар с глава препарира вратаря на съперника.

Само три минути по-късно отново Бейерин изведе Никола Пепе, който с брилянтно хладнокръвие удвои аванса на домакините.

В края на срещата Шефилд върна едно попадение чрез Дейвид МакГолдрик, който от границата на наказателното поле намери мрежата на Лено с чудесен удар, но това бе всичко, което гостите успяха да направят.