След като прегази абсолютно всички през миналия сезон, Манчестър Сити започна впечатляващо и защитата на трофея си през тази кампания. "Гражданите" имаха наглед тежко първо препятствие в лицето на Арсенал, при това в Лондон. Но го прескочиха със завидна лекота с 2:0.

В типичния си доминиращ стил "небесносините" не оставиха шанс на "артилеристите" и с по едно попадение във всяко полувреме подпечатаха успеха си в първото дерби за сезона в Премиършип.

Рахийм Стърлинг откри резултата по-малко от четвърт час преди началото, а Бернардо Силва уби интригата в средата на втората част. А с оглед на пропуските, резултатът можеше да е и по-убедителен, но и това беше достатъчно за перфектния старт на Сити.