Арсенал - Нюкасъл 4:0 /репортаж/

gong.bg
Gong.bg

Отборът на Арсенал постигна седмата си победа във Висшата лига, след като победи с 4:0 гостуващия Нюкасъл Юнайтед в мач от 26-ия кръг на английското първенство. И четирите попадения на „Емирейтс” паднаха през втората част, като в Пиер-Емерик Обамеянг (54) откри, а Никола Пепе удвои три по-късно. Месут Йозил направи 3:0 в 90-ата минута, а Александър Лаказет оформи крайния резултат в третата минута от добавеното време. Тимът на Микел Артета постигна най-големият си успех под ръководството на испанеца, а също така и спря серия от четири поредни мача, в които записваше равенства.