Арсенал победи новака Нотингам Форест с 5:0 на своя „Емиратс“ и се върна на върха в английската Висша лига. Мартинели даде ранен аванс на лондончани и отпразнува гола с тениска на Пабло Мари, който преди дни бе наръган в италиански търговски център.

Следващият гол на „топчиите“ пък падна рано през втората част – Нелсън удвои в 49-ата минута, а отново той направи и 3:0 три минути след това. Партей с хубав шут в 57-ата минута и Йодегор пък оформиха крайното 5:0.

С победата „артилеристите“ се върнаха на върха с 31 точки. Две зад тях е шампионът Манчестър Сити. Нотингам остава последен с 9 пункта.

Gulliver/GettyImages
47 снимки

Само пет минути след началото на срещата "топчиите" поведоха в резултата. Сака центрира от десния фланг, а Мартинели изпревари бранител на гостите и с глава даде аванс на своите.

Само две минути по-късно Жезус залъга противник и стреля с левия крак, но ударът му профуча покрай дясната греда.

В 20-ата минута Партей намери с хубав вертикален пас Джака в наказателното, а той веднага пренасочи към Мартинели, като само намесата на Ренан Лоди от голлинията лиши крилото от гол.

Точно преди почивката Арсенал можеше сам да си създаде проблеми, след като Габриел поднесе топката на тепсия около точката на дузпата на противник. В крайна сметка изстрелът на Лингард спря в бранител на "артилеристите".

В началото на втората част Арсенал удари за втори път. Партей намери Джака с хубав пас в коридор, а той видя свободния Жезус в наказателното, който разтегли още по-надясно за Нелсън. Първият удар на англичанина бе спасен, но при добавката крилото направи 2:0.

Само три минути след първото си попадение Нелсън направи преднината на Арсенал класическа. Той се възползва от успореден пас на Жезус отдясно и отблизо вкара в мрежата.

В 57-ата минута Арсенал нанесе четвъртия си удар. Томас Партей от 22-23 метра стреля право в горния ляв ъгъл на Дийн Хендерсън, за да направи 4:0.

12 минути преди изтичането на редовното време Мартин Йодегор покачи на 5:0. Жезус получи с гръб към вратата и човек на гърба си на границата на наказателното и подаде към норвежеца, който си освободи място да стреля и вкара за пети път кълбото в мрежата на Хендерсън.

FT / Арсенал - Нотингам Форест 5:0

1:0 Габриел Мартинели 5`

2:0 Рийс Нелсън 49`

3:0 Рийс Нелсън 52`

4:0 Томас Партей 57`

5:0 Мартин Йодегор 78`

Съставите на двата отбора:

Арсенал: 1. Аарън Рамсдейл, 4. Бен Уайт, 12. Уилиям Салиба, 6. Габриел Магалеш, 18. Токехиро Томиясу, 8. Мартин Йодегор, 5. Томас Партей, 34. Гранит Джака, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус, 11. Габриел Мартинели

Треньор: Микел Артета

Нотингам Форест: 1. Дийн Хендерсън, 32. Ренан Лоди, 26. Скот МакКена, 3. Стив Кук, 24. Серж Орие, 21. Шейку Куяте, 23. Ремо Фройлер, 22. Райън Йейтс, 10. Морган Гибс-Уайт, 11. Джеси Лингард, 9. Тайо Айоний