Арсенал победи с 1:0 в гостуването си на Челси от 36-ия кръг на Висшата лига. Емил Смит Роу донесе успеха на „артилеристите“ с гол в 16-ата минута след изключително груба грешка от домакините.

Така възпитаниците на Микел Артета постигат дубъл над „сините“ в Премиър лийг за първи път от сезон 2003/2004, когато за последно станаха шампиони.

Въпреки поражението, Челси продължава да държи съдбата си в свои ръце и остава на четвъртото място с 64 пункта.

Арсенал от своя страна се доближи максимално до седмия Тотнъм, изоставайки само на точка зад „шпорите“, на две от Ливърпул и на 3 от Уест Хям.

Gulliver/Getty Images
27 снимки

В шестата минута Мейсън Маунт бе намерен непокрит на границата на наказателното поле вляво по нападението и светкавично потърси близкия ъгъл, но Лено улови.

5 минути по-късно Кай Хавертц открадна топката в центъра на терена от Мари, напредна фронтално, излизайки сам срещу Лено, но изстрелът му мина над вратата.

В 16-ата минута Жоржиньо върна изненадващо към Арисабалага, който обаче бе излязъл извън очертанията на вратата, спря кълбото със сетни усилия на голлинията, но впоследствие то попадна у Обамеянг, който продължи към Смит-Роу и англичанинът вкара на празна врата за 0:1.

В 28-ата минута Хавертц изведе Маунт на удобна стрелкова позиция в пеналтерията, но Лено блесна с чудесно спасяване.

3 минути след това Пулишич засече с глава на втора греда след корнер, но над напречната греда.

В 55-ата минута Рийс Джеймс чукна към Хъдсън-Одой, който от дъгата на наказателното поле шутира силно с десния крак, ала над вратата.

В 69-ата минута Жиру се възползва от грешка на Елнени пред пеналтерията, но ударът му с левия крак бе крайно неточен.

2 минути по-късно Тиърни центрира от левия фланг, кълбото мина през няколко човека преди да стигне до Йодегор, чийто изстрел обаче прелетя над напречната греда.

В 86-ата минута Хъдсън-Одой центира от лявото крило, Пулишич засече с десния крак, но Лено внимаваше и спаси отбора си.

В последната минута на редовното време Челси два пъти удари горната греда след последователни удари първо на Зума с глава, а впоследствие и на Жиру от непосредствена близост.