Отборът на Арсенал победи с 3:1 Уест Хем в двубой от 16-и кръг на Висшата лига. Попадението падна в 39-ата минута и бе дело на Анджело Огбона. В 60-а минута Габриел Мартинели възстанови равенството в срещата. Шест минути по-късно Никола Пепе оформи пълния обрат за "артилеристите". В 69-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг реализира за 3:1 и направи преднината на своите комфортна.

И двата тима влязоха спокойно в срещата, въпреки че още в 5-ата минута Микел Антонио получи топката в наказателното поле, но ударът му бе неточен и прелетя над напречната греда.

В 25-ата минута Робърт Снодграс центрира в наказателното поле след изпълнение на свободен удар. След разбъркване топката достигна до Пабло Форналс, който отправи удар, но Бернд Лено изби топката.

Само след четвърт час игра Фреди Люнгберг извърши принудителна смяна, след като Киерън Тиърни се контузи и не можа да продължи срещата, а на негово място влезе Сеад Колашинац.

В 34-ата минута Микел Антонио преодоля противниковата защита и отправи изстрел към вратата на Лено, но немският страж се намеси убедително.

Пет минути по-късно Анджело Огбона откри резултата в срещата. Италианецът от нигерийски произход достигна първи до отбита топка и отправи фантастичен удар с глава, насочвайки топката право в целта. Съдията на срещата Майк Дийн обаче реши да провери ситуацията с помощта на ВАР заради съмнения за игра с ръка. След цяла вечност прегледи попадението все пак бе признато и авансът на домакините бе факт.

Getty Images
38 снимки

Втората част започна с натиск на преобразен Арсенал.

В 55-ата минута обаче грешен пас на Гранит Джака в средата на терена позволи на Уест Хам да организира контраатака, в която Снодграс опита удар, но след рикошет топката тупна опасно близо до гредата.

Само 6 минути бяха необходими на Арсенал, за да оформи пълния обрат в двубоя. В 60-ата минута равенството бе възстановено. Сеад Колашинац отправи брилянтен пас към Мартинели, който се възползва перфектно от оставеното му празно пространство и изпрати топката в мрежата на Дейвид Мартин.

Последва демонстрация на превъзходна комбинативност между Пиер-Емерик Обамеянг и Никола Пепе. В 66-ата минута габонецът отправи пас към Никола Пепе, който овладя в наказателното поле и след добър финт матира стража на "чуковете", за да оформи пълния обрат.

Само три минути по-късно Пепе върна жеста и асистира на Обамеянг, който покачи на 3:1, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратата.

В добавеното време на срещата Обамеянг отправи удар от близка дистанция, но един от защитниците обаче се изпречи на пътя на топката и осуети опита.

Това бе и последната опасна ситуация в двубоя, който изпрати Арсенал на 9-а позиция с 22 точки. Уест Хем са 16-и с 16 пункта в своя актив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Уест Хем: 25. Дейвид Мартин, 24. Райън Фредерикс, 21. Анджело Огбона, 4. Фабиан Балбуена, 3. Аарън Кресуел, 41. Деклан Райс, 18. Пабло Форналс, 16. Марк Нобъл (к), 11. Робърт Снодграс, 30. Микел Антонио, 8. Фелипе Андерсон

Треньор: Мануел Пелегрини

Арсенал: 1. Бернд Лено, 21. Калъм Чеймбърс, 5. Сократис, 3. Киерън Тиърни, 2. Ектор Бейерин, 35. Габриел Мартинели, 34. Гранит Джака, 19. Никола Пепе, 11. Лукас Торейра, 10. Месут Йозил, 14. Пиер-Емерик Обамеянг (к)

Треньор: Фреди Люнгберг