Арсенал победи Тотнъм с 1:0 в лондонското дерби от 4-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача бе дело на Габриел Магаляеш, дошло след корнер през второто полувреме. "Артилеристите" показаха невероятна стабилна защита и наказараха съперника си да се чувства в безизходица що се отнася до създаватено на опасни ситуации. Арсенал записа три поредни победи като гост над Тотнъм, като прави това за първи път в историята на Висшата лига.

След този успех "артилеристите" са 2-и с 10 точки, докато Тотнъм остава 11-и с 5 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

Първият шанс бе в петата минута като Соланке намери Сон, а кореецът пусна чудесен пас към Кулушевски, който шутира от близка дистанция, но Давид Рая реагира великолепно и изби в корнер. В 18-а минута Габриел Мартинели направи добър пробив на фланга и центрира към Кай Хаверц, който се извиси във въздуха, но Викарио впечатли със спасяване.

Веднага след това Мартинели се измъкна от противниковата защита, но реши да не подава към Сака, а да завършва сам, но ударът му бе слаб и стражът на "шпорите" улови топката. Десетина минути по-късно Мадисън центрира, а Соланке от трудна позиция стреля с глава, като топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Давид Рая.

В 35-а минута Юриен Тимбер атакува топката, но кракът му продължи към глезена на Педро Поро и удари съперника. Последва спречкване между играчи на двата отбора, а бранителят на Арсенал получи жълт картон за своята интервенция срещу съперника.

Тотнъм започна втората част по-добре, като след статично положение Мики ван де Вен получи топката право на главата си и отправи добър изстрел, но Давид Рая внимаваше и успя да улови кълбото. В 64-а минута Букайо Сака изпълни великолепно корнер, а защитата на Тотнъм не се справи, като Ромеро бе големият виновник, за да достигне топката до Габриел, който безмилостно насочи топката в мрежата на Гилермо Викарио - 1:0 за Арсенал.

В 89-а минута Ромеро получи добра топка в наказателното поле и опита изстрел с глава, но Рая бе на точното място и не бе затруднен. В добавеното време Деян Кулушевски отправи удар, след като получи добър пас, но опитът му от ръба на пеналтерията премино точно над напречната греда.

FT ТОТНЪМ – АРСЕНАЛ 0:1

Стадион: „Тотнъм Хотспър”, Лондон

Рефер: Джаред Джилет

Тотнъм: 1 Гилермо Викарио, 23 Педро Поро, 17 Кристиан Ромеро, 37 Мики ван де Вен, 13 Дестини Удоджи, 21 Деян Кулушевски, 30 Родриго Бентанкур, 10 Деймс Мадисън, 22 Бренан Джонсън, 19 Диминик Соланке, 7 Хюн мин Сон

Мениджър: Анге Постекоглу

Арсенал: 22 Давид Рая, 4 Бен Уайт, 2 Уилям Салиба, 6 Габриел Магаляеш, 22 Джуриън Тимбър, 5 Томас Партей, 20 Жоржиньо, 29 Кай Хаверц, 7 Букайо Сака, 19 Леандро Тросар, 11 Габриел Мартинели

Мениджър: Микел Артета