Арсенал разби с 5:1 като гост Фулъм на „Крейвън Котидж“ в мача от осмия кръг на Висшата лига. По този начин „артилеристите“ записаха девета поредна победа във всички турнири. Играчите на Унай Емери имаха тотален превес през второто полувреме, когато отбелязаха четири гола. По две попадения за „артилеристите“ вкараха Александър Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг, а един гол добави Аарън Рамзи.

Ектор Бейерин допусна много груба грешка в 3-та минута, когато подари топката на Лусиано Вието, който стреля от границата на наказателното поле на Арсенал, но ударът му бе отразен от Бернд Лено.

Арсенал поведе в 29-та минута. Алекс Иуоби подаде към Начо Монреал, който намери Александър Лаказет. Френският нападател успя да задържи топката с гръб към вратата на Фулъм, след което се обърна и я прати в мрежата на Бетинели.

Хенрих Мхитарян отправи удар от разстояние в 33-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Бетинели.

Фулъм организира много добра атака в 42-та минута, когато Райън Сесеньон подаде към Андре Шюрле, който излезе на чудесна позиция в наказателното поле на Арсенал, но ударът му не бе точен.

Фулъм все пак успя да изравни резултата в 44-та минута. Лусиано Вието пусна перфектен извеждащ пас към Шюрле, който изскочи сам срещу Бернд Лено, след което хладнокръвно го прехвърли и прати топката във вратата му.

Ектор Бейерин отправи много хубав далечен удар в 48-та минута, но Бетинели направи страхотно спасяване.

Арсенал възстанови предимството си от един гол в 49-та минута. Дани Уелбек подаде на Лаказет, който с удар от границата на наказателното поле на Фулъм прати топката в долния десен ъгъл на Бетинели.

Арсенал вкара трети гол в 67-та минута. Обамеянг подаде към Рамзи, който технично с пета вкара топката във вратата на Бетинели.

Фулъм тотално капитулира в 79-та, когато Арсенал вкара четвърти гол чрез Пиер-Емерик Обамеянг. Мхитарян подаде към Ектор Бейерин, който комбинира с Обамеянг, а той с премерен удар вкара топката във вратата на Бетинели.

Арсенал реализира и пето попадение във вратата на Фулъм в първата минута на добавеното време на срещата. Аарън Рамзи подаде към Обамеянг, който вкара своя втори гол в срещата.

След шестия успех от началото на първенството във Висшата лига, Арсенал събра актив от 18 точки и излезе на трето място във временното класиране, докато Фулъм е седемнайсти с 5 точки и допусна втора поредна загуба.