Защитникът на Арсенал Шкодран Мустафи се очаква да пропусне следващите седем мача на отбор заради контузия в бедрен мускул, получена при победата на Германия с 5:1 над Азербайджан, обяви селекционерът на световните шампиони Йоахим Льов.

Мустафи беше изведен от терена в 36-та минута, след като беше контузен в атаката при изравнителния гол за Азербайджан.

"Изглежда, че има разкъсване в мускула или на мускулни влакна. При всички положения обаче, той ще се нуждае от по-дълга почивка", заяви Льов.

Мустафи предстои да премине обстойни медицински изследвания в Лондон, след които ще има по-голяма яснота за състоянието на футболиста, но очакванията са да пропусне следващите седем мача на „артилеристите“.