Мениджърът на Арсенал - Микел Артета призна, че отборът му е бил тотално надигран при загубата с 0:4 от Ливърпул. Той коментира и скандала с Юрген Клоп преди почивката, при който и двамаат мениджъри получиха жълти картони.

“Мисля, че през първото полувреме се противопоставихме донякъде успешно. И двата отбора имаха положения. След като получихме гол, трябваше да запазим спокойствие, но емоциите ни бяха на другия полюс. Бяхме съкрушени. Затова и загубихме. Всичко друго беше следствие от разочарованието и необходимостта да търсим обрат.

Знаехме, че Ливърпул може да накаже грешките ни. Те умеят да пресират, в това отношение са един от най-добрите отбори. Грешките обаче са част от футбола. Ливърпул доминираше и заслужено победи.

Няма какво толкова да кажа за ситуацията, в която с Клоп получихме жълти картони. Той защитаваше своя отбор, а аз - моя. Това е всичко. След мача си поговорихме и го поздравих. Тези моменти остават на терена”, обясни Артета.