Арсенал удължи агонията на Нюкасъл Юнайтед и новият мендижър на „свраките” Еди Хау продължава да очаква първата си победа след поемането на клуба. Лондончани победиха 2:0 в първия мач от кръга във Висшата лига.

Букайо Сака даде аванс на „артилеристите” през втората част, след което и Габриел Мартинели прати топката във вратата на „джордитата”, оформяйки крайния резултат в северен Лондон.

30 снимки

Малко след това пък Сака напусна контузен, а именно Мартинели го смени и той реализира втория гол секунди, след като се появи в игра, завършвайки атака с подаване на Такехиро Томиасу.

Двата отбора пък нацелиха напречните греди през първата част, която не видя попадения. Джонджо Шелви стреля силно, но топката се отби в гредата на Аарън Рамсдейл, след което Пиер-Емерик Обамеянг отблизо не съумя да вкара гол в опразнената гостуваща врата.

Арсенал остана пети в класирането на Англия, докато Нюкасъл е на дъното и е на пет точки зад спасителната зона.