Очевидно настроението в лагера на Арсенал е особено приповдигнато след звучната победа с 4:2 срещу най-големия градски съперник Тотнъм. След неделното дерби особено креативни със закачките и подигравките спрямо сломените „шпори” бяха халфът Аарън Рамзи и бранителя Роб Холдинг.

Холдинг започна срещата като титуляр и изигра пълни 90 минути, което значи, че изживя от начало до край двата пълни обрата, след които „артилеристите триумфираха”. Рамзи пък бе човекът, който обърна срещата с влизането си като смяна през второто полувреме. Уелсецът даде две асистенции, с които помогна на Арсенал да превъзмогне изоставането от 1:2.

Още в събота Холдинг пусна в социалните мрежи надъхваща снимка заедно с Рамзи от последната тренировка с надслов: „ДСЛ (Дербито на Северен Лондон – б.р.) зарежда (като компютърна игра – б.р.)…”. След срещата той използва този пост, за да дооформи шегата си. „Зареждането пропадна… Противникът напусна мача”, написа англичанинът.

Рамзи от своя страна се изгъбарка с Ерик Дайър от Тотнъм, който изравни резултата за 1:1 през първото полувреме, а после провокативно се израдва срещу сектор с фенове на Арсенал, което доведе до меле между двата отбора, в което участваха доста от резервите. Именно там някъде Дайър е имал пререкание с Рамзи, като му наредил властно просто „да си седне”.

Уелският халф пусна свой фотос с широка усмивка и изплезен език заедно с хаштаг: „Седни си, каза той”.