Арсенал на Унай Емери постигна трета поредна победа при подновяването на битките във Висшата лига. „Топчиите” удариха Нюкасъл с 2:1 навън и макар отново да не блестяха, показаха, че полека-лека започват да намират верния ритъм под ръководството на новия си испански наставник.

За втори пореден мач Пиер-Емерик Обамеянг и Александър Лаказет бяха заедно титуляри на терена, но този път нито един от тях не се разписа. Голмайсторите се оказаха в халфовата линия на Арсенал, която нямаше проблеми да контролира темпото на мача.

Първото полувреме на „Сейнт Джеймсис Парк” не беше от най-бляскавите продукции, които Висшата лига е предлагала. В него, всичко на всичко, имаше едно чисто положение, което се откри пред Лаказет. Французинът укроти топката в наказателното поле и от десетина метра стреля много силно, ала в аут покрай десния стълб.

Много скоро след почивката Арсенал все пак узакони преимуществото си с гол. В 49-ата минута Гранит Джака изпълни по виртуозен начин пряк свободен удар. От около 23-25 метра швейцарският национал стреля силно и фалцово над стената, а вратарят Мартин Дубравка докосна топката, без да е в състояние да я „извади” – 1:0.

Нюкасъл направи ключов пропуск в 56-ата минута, когато Джейкъб Мърфи нанесе изключителен шут по посока на долния десен ъгъл, а Петер Чех демонстрира още по-добър рефлекс.

Това спасяване позволи на гостите да удвоят аванса си само 2 минути по-късно. Джака получи топката отляво и влезе в наказателното поле, след което върна леко назад за Лаказет. Френският нападател стреля веднага, а бранител застана на пътя на топката. Тя отскочи до дъгата, където Месут Йозил я намери с левачката. Тук вратарят Дубравка също можеше да реагира по-добре, след като кълбото мина под ръката му – 0:2.

Нюкасъл успя да осъществи финален щурм и в 88-ата минута Петър Чех пак бе призван да се намесва. Хоселу стреля много опасно с глава след добро центриране от фланга, а чешкият ветеран успя да отклони топката дотолкова, че да не попадне в мрежата му.

„Свраките” намалиха изоставането си чак в първата минута от продължението, когато Киърън Кларкб бе оставен непокрит при десния стълб и отблизо не позволи на гостите освен с 3 точки да си тръгнат и със „суха” мрежа.

В класирането Арсенал заема 7-о място с 9 точки и вече позитивна голова разлика (10:9). Нюкасъл е първи под чертата – 18-и с една-единствена точка.