Мениджърът на Арсенал Унай Емери е дал позволение на играчите си да излязат на вечеря след равенството 2:2 срещу Уотфорд в двубой от 5-тия кръг на Висшата лига.

"Топчиите" не успяха да спечелят двубоя на "Викаридж Роуд", след като на почивката на мача имаха аванс от 2:0. Втората част се оказа обаче изключително слаба за "артилерситите", като Уотфорд успя да изравни след голове на Том Клевърли и Роберто Перейра. През втората част Арсенал инкасира общо 27 удара към вратата си.

Мениджърът Емери обаче е решил да прати своите играчи да се сплотяват на вечеря в един от луксозните лондонски ресторанти, с цел да се заздрави отборния дух в състава. Това е станало възможно и след като испанецът е обявил понеделник за свободен за играчите.

Следващият двубой на Арсенал е в неделния ден срещу новака Астън Вила. Срещата е с начален час 18:30.