Уест Хем най-после сложи край на ужасяващата си серия от началото на сезона. "Чуковете" тръгнаха с четири загуби от четири двубоя, но излязоха от летаргията в гостуването на Евертън и се стовариха с пълна сила над клетия съперник.

Момчетата на мениджъра Мануел Пелегрини надделяха с 3:1 в зрелищен мач, в който освен много голове, имаше и множество чисти положения. Така те причиниха и първа загуба на "карамелите" от началото на кампанията.

Новото попълнение на лондончани Андрий Ярмоленко избухна с два красиви гола преди почивката, но точно преди края на полувремето Гилфи Сигурдсон намали. В средата на втората част обаче Марко Арнаутович сложи край на интригата с третото попадение за гостите и мачът беше предопределен.