Лондонският Арсенал записа втора поредна победа във Висшата лига на Англия. Това стана, след като „артилеристите” спечелиха драматично с 3:2 срещу Евертън на своя „Емирейтс” и по този начин се изкачиха до 9-ата позиция с 37 точки. Евертън, от своя страна се срина до 11-ото място и е с точка по-малко.

Иначе, головото шоу в Северен Лондон стартира още в първата минута, когато Доминик Калвърт-Люин откри резултата. Еди Нкетиа (27) вкара изравнителен гол, а шест по-късно капитанът Пиер-Емерик Обамеянг поведе „топчиите” напред в резултата. В четвъртата минута на добавеното време пък Ричарлисон изравни резултата, за да може двата отбора да се оттеглят на почивка при равенство.

В първите секунди на втората част Обамеянг (46) отново поведе „топчиите” напред и това бе последният гол в иначе толкова зрелищният мач. Позитивната новина за тима на Карло Анчелоти е завръщането на Андре Гомеш, който се появи в игра в средата на второто полувреме, след като строши крака си срещу Тотнъм през ноември.

30 снимки

Евертън откри резултата след 50 секунди игра. Топката бе центрирана от свободен удар, а Давид Луис не се намеси добре, след като отби балонно с глава. Доминик Калвърт-Люин стреля с ножичен удар, за да матира Бернд Лено - 1:0.

След 20 минути игра Сеад Колашинац напусна с травма в дясното рамо, а на негово място влезе сензацията Букайо Сака. В 27-ата минута домакините създадоха нападение отляво. Гранит Джака подаде по земя за Букайо Сака. Той центрира брилянтно към Нкетия, който елиминира Холгейт и Мина и с удар от въздуха изравни – 1:1.

След 33 минути игра капитанът на "топчиите" Пиер-Емерик Обамеянг бе точен за своя тим. Габонецът напредна добре след пас по земя на Давид Луис и "избяга" от засадата и Холгейт. Оба-Оба овладя и стреля с десния крак край Джордан Пикфорд - 2:1.

Евертън трудно стигаше до вратата на Арсенал, но когато го правеше, почти сигурно се стигаше до опасна ситуация. В третата минута на добавеното време от първата част дори се стигна и до гол. Топката бе центрирана от корнер в полето на Арсенал, след което изчистена напред. Играч на Евертън я върна, където Йери Мина взе високата топка с глава и подаде встрани за Ричарлисон. Той съвсем леко я отклони с крак, но кълбото мина между краката на Бернд Лено - 2:2.

След час игра на терена се появи Андре Гомеш, който в началото на ноември получи тежка контузия в глезена. В 72-ата минута Лено направи блестящо спасяване след удар от близко на Калвърт-Люин. Имаше съмнения, че нападателят е в засада, така че евентуално попадение най-вероятно щеше да бъде отменено.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арсенал: 1. Бернд Лено, 2. Ектор Бейерин, 20. Шкодран Мустафи, 23. Давид Луис, 31. Сеад Колашинац, 8. Дани Себайос, 10. Месут Йозил, 14. Пиер Емерик-Обамеянг (к), 19. Никола Пепе, 34. Гранит Джака, 30. Еди Нкетия

Мениджър: Микел Артета

Евертън: 1. Джордан Пикфорд, 2. Мейсън Холгейт, 3. Лейтън Бейнс (к), 13. Йери Мина, 19. Джибрил Сидибе, 7. Ричарлисон, 8. Фабиан Делф, 10. Гилфи Сигурдсон, 17. Алекс Иуоби, 18. Морган Шнайдерлен, 9. Доминик Калвърт-Люин

Мениджър: Карло Анчелоти