Отборите на Арсенал и Кристъл Палас спретнаха равенство 2:2 в мач от осмия кръг на английската Висша лига. Пиер-Емерик Обамеянг успя да открие резултата още в 8-та минута, а в началото на втората част Кристиан Бентеке върна паритета. Двайсетина минути преди края Одсон Едуард оформи обрата за Палас, но последната дума бе на Лаказет, който с гол в добавеното време донесе точката на "артилеристите".

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Домакините успяха да стартират с максимална мобилизация и откриха още в 8-та минута резултата. Никола Пепе успя да напави двойно подаване с Такехиро Томиаши, а след това и да стреля в далечния ъгъл. Гуаита успя да сласи, а след това Обамеянг вкара на опразнената врата за 1:0.

Малко след половин час игра Одсон Едуард пропусна огромна възможност за изравняване на резултата. Той овладя топката след добър пас по земя и шутира, но лошият му опит отиде право в трибуните.

Втората част стартира с гол за гостите. Кристиан Бентеке се отскубна, за да овладее брилянтен пас и нанесе прецизен удар, завършил в мрежата на Арсенал.

Добрата игра на гостите продължи и малко по-късно имаха "орлите" можеха дори да оформят обрата. Джордан Айо овладя тънко подаване и насочи топката към вратата на Рамсдейл, който успя да опази мрежата си в последния момент.

В 73-ата минута натискът на Кристъл Палас даде резултат в 73-ата минута, когато с красиво попадение Одсон Едуард прати топката във вратата на "артилеристите" и обърна резултата в полза на своя тим.

Все пак дълбоко в добавеното време Лаказет спаси своя тим, чуквайки топката от близко разстояние в мрежата на Гуаита.

Така тимът на Микел Артета събра 11 точки, които му отреждат 12 място. Палас пък е две позиции по-долу с 8 пункта.

Арсенал - Кристъл Палас КР 2:2
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг 8'
1:1 Кристиан Бентеке 50'
1:2 Одсон Едуард 73'
2:2 Александър Лаказет 90+5'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арсенал: 32. Рамсдейл, 18. Томиясу, 4. Уайт, 6. Габриел, 3. Тиърни, 5. Партей, 8. Йодегар, 19. Пепе, 10. Смит Роу, 7. Сака, 14. Обамеянг

Мениджър: Микел Артета

Кристъл Палас: 13. Гуаита, 3. Мичъл, 6. Гехи, 16. Андерсен, 2. Уорд, 18. МакАртър, 4. Миливоевич, 23. Галахър, 22. Едуард, 20. Бентеке, 9. Айо