Серхио Агуеро за кой ли път затвърди статута си на играеща легенда на Манчестър Сити. Аржентинецът собственоръчно отстреля Арсенал в дербито на 25-ия кръг на Висшата лига и позволи на тима си все още да се надява, че може да догони Ливърпул и да защити титлата си.

Нападателят наниза хеттрик за успеха с 3:1 и макар третото му попадение да беше с дейно участие и на ръката, успехът на тима му беше напълно заслужен. Той се разписа в 44-та секунда, в 44-та минута и малко след изтичането на час игра. Капитанът на лондончани Лоран Кошчиелни беше изравнил в 11-та минута, но "артилеристите" не се пребориха за нищо различно от поражение.

С постижението си от неделната вечер, Агуеро вече има 40 гола на сметката си срещу останалите тимове от Топ 6, което е недостигнато от друг играч в ерата на Висшата лига. "Топчиите" досега бяха най-неудобният му съперник от тази шестица, но и те вече имат осем попадения в мрежата си от него. Толкова пъти е вкарвал и на градския съперник Манчестър Юнайтед.