Отборът на Арсенал намери място в 16-финалната фаза на Лига Европа, след като постигна комфортен успех с 3:0 като гост на норвежкия Мьолде.

Първото полувреме на срещата не предостави особени позитивни емоции за състава на Микел Артета, но през втората част нещата изключително бързо си дойдоха по местата. В 55-та минута Никола Пепе изведе отбора си напред, а само 5 минути по-късно точен беше и младокът Рийс Нелсън за 2:0.

"Артилеристите" контролираха срещата до края й и в 83-та минута оформиха крайното 3:0. Две от резервите за гостите - Емил Смит-Роу и Флорин Балогун комбинираха, а 19-годишният Балогун записа и първото си попадения за клуба.

Така момчетата на Артета останаха с 12 точки, докато Мьолде е втори, за момента, с актив от 6 след 4 мача.