Арсенал се наложи над Тотнъм с 3:1 в Лондонско дерби от шестия кръг на английската Висша лига. Головете за "артилеристите" паднаха през първата част и бяха дело на Смит Роу, Обамеянг и Букайо Сака. През втората част "шпорите" върнаха едно попадение чрез Хюн-Мин Сон.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Домакините стартираха ударно и откриха резултата още в 12-ата минута. Букайо Сака демонстрира страхотен поглед над играта и намери Емил Смит Роу в наказателното поле, чийто удар бе прецизен и попадна право в мрежата на Тотнъм.

След попадението "артилеристите" се разиграха още повече и изпуснаха да удвоят аванса си само пет минути след първото попадение.

Вторият гол все пак не закъсня и в 27-ата минута Обамеянг вкара за 2:0 след страхотна контраатака на Арсенал.

Едва 4 минути по-късно класиката бе налице, след като Букайо Сака се справи с противниковата защита и вкара топката в мрежата на Лорис.

Втората част стартира с претенции на гостите за дузпа, след като Хари Кейн се свлече на земята след съприкосновение със защитник, но съдията подмина ситуацията. Малко след това именно Кейн бе близо до това да върне едно попадение, но топката прелетя на косъм от страничния стълб.

В 79-ата минута Серхио Регилон подаде към Хюн-Мин Сон, който без забавяне прати кълбото във вратата на домакините и върна едно попадение. В добавеното време на срещата Тотнъм можеше да върне още едно попадение, но Аарън Рамсдейл опази вратата си с блестящо спасяване.

Така Арсенал продължава победната серия и вече има 9 пункта. Тотнъм пък записа трета поредна загуба и остава със същия актив от точки.

Арсенал - Тотнъм  КР 3:1
1:0 Смит Роу 13'
2:0 Пиер Емерик Обамеянг 27'
3:0 Букайо Сака 34'
3:1 Хюн-Мин Сон 79'