Шампионът на Шотландия Рейнджърс и английският гранд Арсенал завършиха наравно 2:2 в контролна среща, която се игра на стадион "Айброкс" в Глазгоу. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но Арсенал стигна до равенството с късен гол на Еди Нкетиа.

Бившият футболист на Брайтън и Уигън Леон Балогун даде преднина на Рейнджърс още в 14-ата минута на мача, но в 23-тата Нуно Тавареш изравни. 21-годишният ляв краен защитник, който бе привлечен преди дни от Бенфика, се включи добре по лявото крило, пребори се с бранител на "сините" и с удар с десния крак реализира за 1:1.

През второто полувреме мениджърите на двата отбора - Стивън Джерард и Микел Артета, направиха много промени в съставите си.

Четвърт час преди края швейцарецът Седрик Итън вкара втори гол за Рейнджърс след центриране от корнер, но в 83-тата минута Нкетиа оформи крайния резултат с плътен удар с левия крак.