Арсенал победи Тотнъм Хотспър като гост с 3:2 в спиращо дъха дерби на Лондон. Победата направи така, че "артилеристите" останаха на върха във Висшата лига и ще продължат битката за титлата в Англия с Манчестър Сити до края на сезона. През първото полувреме "артилеристите" получиха корнер в 15-ата минута, от който падна и първия гол, който бе дело на Пиер-Емил Хойберг, който си наниза автогол.

На терена в северен Лондон се разигра комична ситуация при подреждането на футболистите. Бранителят на "топчиите" - Бенджамин Уайт, застана зад вратаря на "шпорите" Гилермо Викарио и преди центрирането опита да свали дясната ръкавица на стража на домакините. Викарио реагира бързо и си дръпна ръката, но това не му помогна да предотврати после гола в собствената си врата.