Новият сезон на английската Висша лига стартира с класика! Отборът на Арсенал даде сериозна заявка за челните места в лигата, след като разби новака Фулъм с 3:0 като гост. В деветата Александър Лаказет откри, а в 49-ата минута новото попълнение Габриел Магаляеш удвои. В 57-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг оформи крайния резултат.

"Артилеристите" напълно заслужено стигнаха до успеха, след като през целия двубой контролиха развоя му. Със страхотни изяви се отчетоха и новите попълнения Уилиан и Габриел - бившият играч на Челси записа две асистенции, докато бранителят вкара гол. За Фулъм остава надеждата, че с времето отборът ще свикне с тежкия климат в елита. Отборът на Скот Паркър показа някои хубави неща и имаха своите шансове, но не се възползваха от тях.

Във втория кръг те гостуват на друг новак - Лийдс, докато Арсенал приема Уест Хем.

Gulliver/GettyImages
99 снимки

Още във втората минута се стигна до неразбирателство в защитата на Арсенал, което можеше да доведе до неприятности за тима. Ейнсли Мейтланд-Найлс опита да върне топката назад, а Габриел и вратарят Бернд Лено не се разбраха и Абабукар Камара веднага опита да атакаува, но Лено все пак успя да го изпревари.

В седмата минута Денис Одой опита удар от границата на наказателнто поле, но в ръцете на Бернд Лено.

Само две минути след това госитте откриха. Капитанът Обамеянг бе намерен на границата на пеналтерията отляво и подаде за Гранит Джака, който опита удар. Топката рикошира в Тим Рийм, след това тя се озова в Уилиан. Бразилецът опита изстрел, но Марек Родак блокира. Все пак Александър Лаказет бе оставен сам и на празна врата успя да добави топката във вратата. Останаха съмнения за засада на французина, но след проверка със системата ВАР, попадението бе зачетено.

Малко след гола Ниискенс Кебано имаше шанс да обстрелва вратата на Лено от билзко разстояние, но бе блокиран от бранител на "топчиите".

"Артилеристите" продължиха да държат повече топката и да контролират темпото в двубоя, но до някакви сериозни опасности не се стигаше в следващите минути.

В 27-ата минута новото попълнение на Арсенал - Уилиан изпълни по отличен  начин пряк свободен удар от около 20-ина метра, но топката срещна дясната греда на Родак.

Фулъм - Арсенал / Висша лига, 1-и кръг, 12.09.2020 г.

източник: Gulliver/GettyImages

Десет минути след това Обамеянг получи чудесен извеждащ отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, като вратарят Родак първоначално изпусна топката, но след това успя да я улови пред голлинията.

Арсенал продължи да стои по-добре на терена и заслужено четири минути след началото на втората част удвои резултата. Уилиан центрира от корнер в наказателното поле, където Габриел Магаляеш надскочи Майкъл Хектор и с глава вкара дебютното си попадение за клуба, а резултатът стана 0:2.

В 57-ата минута резултатът стана класически. Уилиан записа втора асистенция на сметката си, след като направи чудесно от дълбочина в половината на Фулъм, където Обамеянг овладя на гърди, след което напредна, стреля и отбеляза истинско красиво попадение в горния десен ъгъл.

В 78-ата минута Ектор Бейерин отправи чудесно извеждащо подаване за Обамеянг, който влезе в наказателното поле, премина покрай Родак, но ъгълът стана много малък. Все пак габонецът стреля, но Майкъл Хектор изчисти от голлинията.

ФУЛЪМ – АРСЕНАЛ 0:3

0:1 Александър Лаказет 9'

0:2 Габриел Магаляеш 49'

0:3 Пиер-Емерик Обамеянг 57'

Стартови състави на двата отбора:

ФУЛЪМ (4-2-3-1): 12. Марек Родак – 4. Денис Одой, 3. Майкъл Хектор, 31. Тим Рийм, 23. Джо Брайън – 21. Харисън Рийд, 10. Том Кеърни – 7. Ниискенс Кебано, 25. Джошуа Онома, 17. Иван Кавалейро – 47. Абубакар Камара

Мениджър: Скот Паркър

АРСЕНАЛ (3-4-3): 1. Бернд Лено – 3. Киърън Тиърни, 6. Габриел, 16. Роб Холдинг – 15. Ейнсли Мейтланд-Найлс, 34. Гранит Джака, 25. Мохамед Елнени, 2. Ектор Бейерин – 14. Пиер-Емерик Обамеянг (к), 9. Александър Лаказет, 12. Уилиан

Мениджър: Микел Артета