Уест Хем и Арсенал завършиха 0:0 в мача от 17-ия кръг на Висшата лига. „Чуковете“ изпуснаха да стигнат до победата в края на двубоя.

Алексис Санчес получи добра възможност в 9-та минута, но ударът му бе спасен от Адриан.

Гол на Марко Арнаутович не бе зачетен заради засада в 14-та минута.

Алексис Санчес отправи удар от границата на наказателното поле на Уест Хем, след което имаше рикошет и топката премина над напречната греда и излезе в корнер.

Иуоби бе много близо до това да вкара в 29-та минута, но след удара му топката срещна левия стълб на вратата на Адриан.

Футболистите на Уест Хем имаха претенции за дузпа в 38-та минута за нарушение на Гранит Джака срещу Мануел Лансини.

Уест Хем бе много близо до това да поведе в резултата в 46-та минута, когато Марко Арнаутович стреля, но над гредата.

Оливие Жиру стреля опасно с глава в 53-та минута, но играч на Уест Хем успя да изчисти топката малко пред гол линията.

Уест Хем можеше да отбележи победен гол в 90-та минута, когато Нобъл подаде към Хавиер Ернандес, който стреля, но топката срещна напречната греда и тупна на гол линията.

Уест Хем е предпоследен в класирането с 14 точки, докато Арсенал е седми с 30 точки.