Уулвърхемптън успя да постигне първа победа от 8 мача насам във Висшата лига, постигайки успех с 2:1 срещу Арсенал в 22-рия кръг на Висшата лига. Никола Пепе успя да откри резултата в 32-та минута, след сензационна индивидуална работа. В 5-та минута на добавеното време на първата част Рубен Невеш изравни от дузпа, а Давид Луис остави гостите с човек по-малко. Жоао Моутиньо отбеляза за 2:1, а Бернд Лено остави тима си с 9 души.

16 снимки

Гостите започнаха по страхотен начин мача, след като Томас Партей изведе Букайо Сака на стрелкова позиция, а младият англичанин нацели лявата греда на вратата на Руи Патрисио. 3 минути по-късно страшно активния Сака отново стреля, а този път португалският страж се справи и улови.

В 10-та минута гостите видях как гол именно на Сака беше отменен поради засада. ВАР имапе ключова намеса в тази ситуация. В 22-та минута дойде и първият реален шанс за домакините, след като Педро Нето принуди Бернд Лено да се намеси.

Две минути по-късно, от своя страна, Арсенал стигна до нова греда. След чудесна постепенна атака Емил Смит-Роу намери Никола Пепе, който принуди Руй Патрисио да избие в горната си греда.

Добрият старт на гостите, все пак, даде резултат в 32-та минута. След негов индивидуален пробив от левия фланг, той успя да излъже цели двама защитници на "вълците", завършвайки с класен удар в далечния ъгъл на вратата на Патрисио.

В последната минута на първата част домакините изравниха, а за гостите мачът предстоеше да стане много сложен. Педро Нето изведе Уилиам Жозе, а Давид Луис събори нападателя в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, изгонвайки бразилския централен защитник с директен червен картон. Рубен Невеш отбеляза от 11 метра за 1:1.

Натискът на домакините си каза думата още 4 минути след рестарта на мача. Жоао Моутиньо получи шанс да стреля от пряк свободен удар и с грамотевичен шут буквално не остави никакви шансове на Бернд Лено от 30 метра. Това се оказа и първият гол на португалеца на "Молиню".

Момчетата на Нуно Еспирито Санто продължиха да са по-активния отбор, като в тези моменти не се виждаше как гостите може да стигнат до изравнителен гол. Това се потвърди в 72-та минута, когато Бернд Лено си изкара директен червен картон, след като игра с ръка извън наказателното си поле.

До края на срещата домакините нямаха проблеми да задържат резултата, постигайки първи успех от 8 мача насам във Висшата лига.

Уулвърхемптън - Арсенал 2:1

0:1 - Никола Пепе (32)

1:1 - Рубен Невеш (45+5)

2:1 - Жоао Моутиньо (49)

Ето и съставите на двата тима:

Уулвърхемптън: Патрисио, Семедо, Коуди, Боли, Килман, Поденс, Невеш, Моутиньо, Траоре, Жозе, Нето;

Арсенал: Лено, Бейерин, Холдинг, Луиш, Седрик, Джака, Партей, Смит-Роу, Сака, Пепе, Лаказет;