Женският тим на Арсенал триумфира с титлата в Англия за първи път от 2012-а година, след като победи с 4:0 Брайтън. Вививан Миедема откри резултата със своя 22-и гол през сезона след шест минути, а холандката отправи свиреп удар през първото полувреме, който разтресе напречната греда на „чайките”.

След малко повече от 22 минути пък Кати МакКаб удвои резултата на „Еймекс Стейдиъм”.

Бет Мийд направи 3:0 с удар от далечна дистанция, а Даниеле Ван Де Донк оформи крайния резултат пред повече от пет хиляди зрители по трибуните.

„Дойдох в Арсенал, за да спечеля титлата и го направихме. Щастлива съм от работата, която свършихме генерално и днешната победа. Треньорът Джо Монтемуро направи много промени, откакто дойде и заслужава уважение. Накара ни да си повярваме силно”, сподели Миедема пред BT Sport.

Това е трета титла за жените на Арсенал и по този начин тимът поведе в историческото класиране, задминавайки Челси и Ливърпул.