Арсенал разби шампиона на Германия Байер Леверкузен с 4:1 в контрола десетина дни преди старта на новия сезон във Висшата лига.

Габриел Жезус отбеляза страхотен гол в 38-ата минута, разписаха се още Олександър Зинченко (8), Леандро Тросар (9) и Кай Хаверц (65). Адам Хложек вкара почетното попадение за германците при 0:4.

Арсенал

източник: Gulliver/GettyImages

"Артилеристите" се представиха отлично, а бразилецът Жезус бе над всички. Миналия сезон той загуби титулярното си място, след като бе преследван и от контузии. Той заби третия гол, след като отне топката в собствената половина, преодоля половината терен и се разписа със страхотен удар извън наказателното поле. С изявите си той заслужи и похвалите на треньора Микел Артета.

„Усетих различна енергия при Жезус. Неговото присъствие и движение бе различно, но сега трябва да намери необходимото постоянство и да прави това във всеки мач, без значение от минутите, които има“ заяви Артета.

Арсенал ще изиграе още една контрола в неделя срещу Лион и следващата събота започва сезона с домакинство срещу Уулвс.