Отборът на Тотнъм спечели престижния приятелски турнир Audi Cup, който по традиция се провежда всяко лято на „Алианц Арена” в Мюнхен. „шпорите” се справиха с конкуренцията на отбори като Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Фенербахче, за да грабнат трофея преди старта на новия сезон във Висшата лига.

На финала тимът на Маурисио Почетино надделя над домакините от Байерн след изпълнения на дузпи. В редовното време срещата завърши при резултат 2:2. При изпълненията на наказателни удари англичаните показаха по-здрави нерви и стигнаха до купата след 6:5.

В полуфиналите на мини-турнира. Тотнъм победи Реал с 1:0.

Днес лондончани поведоха комфортно с 2:0, но през второто полувреме допуснаха изравняване на резултата. Ерик Ламела откри резултата на „Алианц арена” в 19-ата минута, а след час игра Кристиан Ериксен покачи на 2:0.

Само две минути след втория гол на Тотнъм обаче, Байерн отговори подобаващо и върна едно от попаденията чрез Жан-Фиет Арп. Алфонсо Дейвис пък изравни девет минути преди края на 90-те.

Изпълненията на дузпите започнаха с два пропуска. Първо Давид Алаба сгреши, но веднага след него това направи и Кристиан Ериксен. Последваха няколко безгрешни изпълнения на Алдервайрелд, Кейн, Хюн Мин Сон, Джак Ролс, Оливър Скип и Джафет Тананга за Тотнъм и Алкандата, Мюлер, Санчес, Левандовски и Синг за Байерн. Жером Боатенг обаче се провали при своя опит и така подари победата на Тотнъм.