Ливърпул постигна победа в последната си контрола преди началото на сезон 2018/2019.Мърсисайдци зарадваха феновете си на „Анфийлд” като надиграха гостуващия Торино с 3:1. „Червените” имаха превъзходство почти през целия мач, а головете реализираха Роберто Фирмино, Джорджинио Вайналдум и Даниел Стъридж. В мрежата на най-скъпия вратар Алисон Бекер пък се разписа голямата звезда на „биковете” – Андреа Белоти. Като цяло италианците трябва да се радват, че се отърваха само с три гола в мрежата си, най-малкото защото през първата част Фабиньо изпусна дузпа.

Наказателният удар дойде в 17-ата минута, когато закъснелият Бремер препречи пътя на пробиващия Садио Мане. Сенегалецът обаче се измъкна и макар да бе загубил равновесие, опита да отиграе. Доста учудващо след спасяването на Салваторе Сиригу дойде и сигналът на рефера Майкъл Оливър, като отсъждането му най-малкото беше спорно. Дългите спорове между съдията и играчите на Торино очевидно повлияха на Фабиньо и бразилецът, в желанието да бъде твърде прецизен, стреля встрани от дясната греда.  Така той изпусна първата си дузпа с екипа на „червените”, докато в Монако, където беше щатен изпълнител, постижението му беше 19 отбелязани от 20 опита.

Много бързо обаче Ливърпул успя да се реваншира. В 21-ата минута Мохамед Салах получи отдясно и пробяга немалко терен успоредно пред дъгата, за да комбинира наляво с Роберто Фирмино. Бразилецът финтира Де Силвестри, а после с голяма доза късмет и рикошет прати кълбото в близкия горен ъгъл – 1:0.

Три минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Салах съхрани топката с гръб към вратата и я разпредели към Фирмино, който с изпипан пас по тревата изведе Вайналдум съвсем сам срещу Сиригу. Холандецът стреля хладнокръвно през краката на стража – 2:0.

Защитата на „червените” обаче отново се показа като слабото звено, тъй като позволи на Торино да върне едно попадение при буквално първата опасна атака за гостите. Белоти успя да съхрани кълбото по левия фланг, а после се обърна и с дълъг пас прехвърли от другата страна, където Де Силвестри овладя. Италианецът недоволно сигнализира с жестове, че няма опция за пас, затова накрая просто центрира над крака на Алберто Морено. Младият Натаниъл Филипс, който може да дебютира срещу Уест Хем във Висшата лига другата седмица, изтърва Белоти, който от упор разстреля Алисон Бекер – 2:1.

До края на полувремето Ливърпул не атакуваше така дейно, но след почивката, напук на 7-те смени, които Юрген Клоп нареди, тимът пак вдигна оборотите. Още в 49-ата минута Дани Ингс трябваше да отбележи с воле след чудесен пас на Стъридж, ала изстрелът не намери целта. В 58-ата минута Стъридж предизвика чудесно спасяване от Сиригу с плътен и точен изстрел. Три минути по-късно Трент Александър-Арнолд центрира чудесно за Ингс, който се хвърли и засече, а шутът  му бе изчистен пред самата голлиния.

Ливърпул продължи да доминира. Девет минути преди края Стъридж за пореден път застраши вратата на гостите, като този път топката прелетя в аут. Все пак в 86-ата минута английският нападател стигна до гол след невероятна асистенция на Джердан Шакири – 3:1.

Другият забележим момент, който си струва да се отбележи, бе реакцията на "червените" фенове в 72-ата минута, когато титулярят Алисон отстъпи мястото си на упреквания Лорис Кариус. Феновете на Ливърпул демонстрираха подкрепата си към германеца, като го наградиха с бурни и продължителни аплодисменти.