Арсенал изкопчи победа с 1:0 при гостуването си на Цървена звезда в Белград, в мач от група Н на Лига Европа.

Лондончани не успяха да покажат някакво превъзходство, но един гол пет минути преди края реши всичко.

Цървена звезда доигра срещата и с 10 души, след като левият бек на тима Родич нацели с лакът противников играч и бе изгонен. Това се случи в 80-та минута, а пет след това Оливие Жиру отбеляза попадението, решило трите точки.

Арсенал се превръща в кошмар от сънищата на вратаря Милан Борян. Преди година по същото време Борян пази на вратата на Лудогорец в Шампионската Лига срещу Арсенал, и тогава Лудогорец поведе, а три минути преди последния съдийски сигнал Месут Йозил с феноменален гол направи пълен обрат.

И тази вечер в Белград Борян направи страхотен мач, като бе с основна заслуга за нулевото реми почти до края.

Петър Чех също имаше доста работа, като Ричмънд Бояки на няколко пъти имаше възможност да изведе Звезда напред.

Пресата на домакините почти не позволи на Арсенал да играе своята игра и само на няколко пъти футболистите на Арсен Венгер излизаха на чисти голови позиции.

В 85-та обаче пасът към Жиру в пеналта бе повече от отличен и французинът засече неспасяемо в мрежата.

В другия мач от група Н, БАТЕ Борисов стигна до ключов успех с 1:0 над Кьолн, с попадение на Риос в 55-та минута.

В класирането Арсенал е с 9 точки, пред Цървена Звезда и БАТЕ Борисов с по 4, а Кьолн е без точка.