Холандия се нуждаеше от обрат от 0:1 до 2:1 срещу Перу в контролата, която се игра на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам. Това бе последният мач на Уесли Снайдер с националния отбор на своята страна. Той облече екипа за последен 134-ти път. Снайдер е рекордьор по мачове за Холандия.

Перуанците имаха превес в първите минути на срещата. В 6-та Йошимар Йотун отправи удар от дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата на Яспер Силесен.

Силесен направи страхотно спасяване в 12-та минута, когато отрази удара на Джеферсон Фарфан.

Перу поведе в 13-та минута, когато Кристиан Куева центрира от корнер в наказателното поле на Холандия, където Педро Акино вкара топката във вратата на Силесен.

Мемфис Депай отправи опасен удар в 29-та минута, но над напречната греда.

Педро Акино направи непростим пропуск в 48-та минута, когато бе изведен на отлична позиция, но стреля неточно в аут.

Райън Бабел остана сам очи в очи срещу вратаря на Перу в 49-та минута, но Педро Гайесе направи страхотно спасяване.

Холандия можеше да изравни резултата в 54-та минута, но Рууд Вормер направи сериозен пропуск.

Холандия изравни резултата в 60-та минута с гол на Мемфис Депай.

Уесли Снайдер бе сменен в 62-та минута от Куинси Промес.

Педро Гайесе направи отлично спасяване в 64-та минута, когато отрази удара на Куинси Промес.

Минута по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Перу, Матайс де Лихт отправи много опасен удар с глава, но Гайесе успя отново да се намеси решаващо и да спаси.

Гайесе направи ново невероятно спасяване в 68-та минута, когато успя да спаси удара на Мемфис Депай.

Мемфис Депай вкара своя втори гол в срещата в 83-та минута и Холандия осъществи пълен обрат – 2:1.

Силесен направи решаващо спасяване в 89-та минута, когато отрази удара с глава на Фарфан.