Отборът на Турция сътвори паметен обрат при гостуването си на Швеция и от 0:2 стигна до победата с 3:2.

Двубоят в Стокхолм от Лигата на нациите, Лига В, група 2, изглеждаше, че ще се изиграе по свирката на скандинавците.

Те поведоха през първото полувреме с 1:0 с гола на  в 35-ата минута на Телин. А когато в 49-ата Клаесон покачи на 2:0, съмняващите се в скандинавския успех намаляха още повече.

Но турците не бяха казали последната си дума. Те бяха загубили като домакини от Русия в първия мач в групата и при второ поражение, нещата отиваха на зле за тях.

Още в 51-ата минута започна да се оформя обратът, след като Чалханоглу върна един гол за 2:1.

Последните минути от двубоя бяха най-успешни за нашите югоизточни съседи. Тогава на два пъти се изяви Акбаба и с головете си в 88-ата и 90-ата минута направи големия обрат факт: Швеция – Турция 2:3.

Така в тази група Русия и Турция имат по три точки, докато шведите нямат актив.