Нападателят на Швеция Маркус Берг е на път да разбуни сериозен скандал, който е свързан с румънския съдия Ищван Ковач, който свири мача им срещу Турция от Лигата на нациите.

Швеция спечели гостуването на Турция с минималното 1:0, а единственото попадение в срещата отбеляза Андреас Гранквист от дузпа в 71-та минута.

„След последния съдийски сигнал за първото полувреме отидох да говоря с рефера, за да протестирам за това, че ме спънаха и той не отсъди дузпа. Той ми обеща: “Ще видя снимките и ако се уверя, че съм сбъркал в тази ситуация, ще ти дам две дузпи през втората част”, разказа Берг пред „Aftonbladet“.

В крайна сметка мачът бе решен именно след изпълнение на дузпа, която бе отсъдена заради нарушение срещу Маркус Берг.

Дузпата беше реализирана за крайното 0:1. По този начин Турция изпадна в група C.

Според турската преса федерацията на Турция планира да сигнализира УЕФА след изказванията на Берг.