Аталанта и Арсенал завършиха при резултат 0:0 в двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Двата тима не предложиха очакваното шоу, като нямаше много чисти голови положения. Тимът от Бергамо изпусна дузпа през втората част, като стражът на "артилеристите" Давид Рая блесна с някои впечатляващи изяви. Двубяот бе равностоен, като имаха близко до равно притежание на топката, а създадените положения също бяха до голяма степен изравнени.

Следващия съперник на Аталанта в турнира ще е Шахтьор Донецк, докато Арсенал ще има трудна среща с ПСЖ на "Емирейтс".

Getty/Gulliver images
30 снимки

В 13-а минута Букайо Сака изстреля топката от последвалия свободен от ръба на пеналтерията в долния ляв ъгъл на вратата, но Карнезеки блесна със страхотна намеса. През първата част нямаше повече сериозни положения, като срещата бе равностойна, а Арсенал имаше повече удари и отправи два точни, а Аталанта не успя да уцели вратата на съперника през първото полувреме.

В 49-а минута Аталанта получи правото да изпълни дузпа, след като Томас Партей извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Първоначално наказателен удар не бе даден, но Клеман Тюрпен разгледа ситуацията с ВАР и даде дузпа за тима от Бергамо. С изпълнението се нагърби Матео Ретеги, като стреля в долния ляв ъгъл, но бе спрян от великолепната реакция на Давид Рая. Ретеги опита добавка с глава, но стражът на Арсенал отново блесна с прекрасна намеса.

Последва по-спокоен период, а двата треньори започнаха със смените. С изтичане на времето Аталанта малко по-смело поглеждаше към вратата на съперника, а лондончани не успяваха да създадат нищо в предни позиции. Удар на Лукман мина покрай вратата, а същото се случи и след хубав изстрел на резервата Хуан Куадрадо. В 75-ата минута Мартинели пропусна най-добрата възможност за "артилеристите" от началото на мача. Той получи топката от Стърлинг в наказателното поле и стреля много неточно.

До края на мача повече интересни положения нямаше и двата тима не успяха да се победят, завършвайки 0:0

Стартови състави:

Аталанта: 29. Марко Карнезеки, 23. Сеад Колашинац, 4. Исак Хиен, 19. Берат Джимсити, 22. Матео Руджери, 13. Сантана де Мораеш, 15. Мартен де Роон, 77. Давиде Запакоста, 11. Адемола Люкман, 17. Шарл Де Кетеларе, 32. Матео Ретеги

Арсенал: 22. Давид Рая, 12. Юриен Тимбер, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 5. Томас Партей, 41. Деклан Райс, 29. Кай Хаверц, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус