Националният отбор на България за мъже под 21 години загуби от Франция с общ резултат 0:4 (20:25, 21:25, 22:25, 20:25) във втората контролна среща между двата тима, която се игра в столичната зала "Левски София".

В този мач старши треньорът Найден Найденов реши да даде шанс на широк кръг състезатели, като почти всички волейболисти получиха възможност за изява.

Ротациите бяха предварително планирани и логично доведоха до предимство на французите, като те спечелиха и четирите гейма. Въпреки това младите волейболисти показаха много добри изяви и имаха своите силни моменти в мача.

С най-голям актив за България беше Георги Татаров с 12 точки. Денис Карягин и Руси Желев завършиха с по 10 точки.

На 5 юли от 19.00 часа е третата контрола между двата тима. Тя е затворена за зрители.

Приятелските мачове са част от подготовката на селекцията за световното първенство по волейбол за тази възраст, на което България е домакин заедно с Италия (23 септември-4 октомври)