България претърпя четвъртата си поредна загуба на олимпийската квалификация по волейбол при жените, която се провежда в Токио. Българките паднаха с 0:3 гейма (20:25, 13:25, 11:25) срещу домакина Япония и остават на седмо място в група „B“ без нито един спечелен успех.

Селекционерът на българския отбор Лоренцо Мичели започна със стартов състав: Радостина Маринова, Петя Баракова, Мирослава Паскова, Борислава Съйкова, Мария Йорданова, Мария Кривошийска и либерото Мила Пашкулева. Като резерви влязоха Маргарита Гунчева, Ива Дудова, Микаела Стоянова, Виктория Коева и Боряна Ангелова.

В първата част домакините направиха силна серия, след като резултатът от 11:11 стана 18:13, а Япония нямаше никакви проблеми да поведе при 25:20.

В следващите минути и разигравания съпротивителните сили на България намаляха значително и японският отбор изцяло контролираше събитията на полето. Вторият гейм започна с преднина от 5:1 в полза на азиатките, а по-късно се стигна и до 18:8, което доведе до крайното 25:13.

Третата част отново премина при тотално превъзходство за японките, а българският отбор допусна множество колебания и грешки във всички елементи и това допълнително помогна на домакините. Япония приключи двубоя при 25:11 след малко повече от един час, а българките не успяха да повторят добрата си игра от предходната среща с олимпийския вицешампион Бразилия.

Японките постигнаха четвърта последователна победа без загубен гейм. Българският тим ще се изправи срещу Перу в петък в поредната си среща от квалификационния турнир за Париж 2024, който продължава до 24 септември.