Бившият наставник на България и настоящ помощник треньор на Сърбия Камило Плачи демонстрира обичта си към волейбола и към своята професия с геройска постъпка, с която рискува своето здраве.

След победата на сърбите в полуфинала на Световната лига над САЩ, Плачи е бил закаран в болница, където докторите са установили симптоми на прединфарктно състояние, заради което са му препоръчали да си вземе сериозна почивка. Но желанието на италианеца да бъде заедно със своя отбор във финала на турнира е надделя като Плачи е бил накаран дори да подпише документ, че ще бъде в залата на собствена отговорност.

Така с риск за здравето си, Плачи изпълняваше ролята си във финалния мач, който за негово съжаление бе загубен от сърбите с 0:3 гейма.