Арсенал ще бъде без Юриен Тимбър и Уилям Салиба за последния си мач от сезон 2024/25 срещу Саутхемптън, след като и двамата защитници получиха контузии, които слагат преждевременен край на сезона за тях.
Нидерландският краен бранител не попадна в групата за победата с 1:0 над Нюкасъл в неделя, а мениджърът Микел Артета потвърди, че Тимбър е претърпял операция на глезена. Междувременно, 100-ният мач на Салиба във Висшата лига завърши разочароващо, след като той бе заменен на почивката поради травма в задната част на бедрото.
„За съжаление, Уилям ще отсъства няколко седмици. Скъса мускул по време на мача с Нюкасъл,“ заяви Артета пред beIN Sports.
„Юриен претърпя операция на глезена вчера, така че и той ще бъде извън терените за известно време.“
Макар двамата да няма да играят в последния мач на „артилеристите“, Артета не спести похвали за тяхното влияние върху отбора през сезона.
Салиба вече е рекордьор на клуба – няма друг футболист с повече победи в първите си 100 мача във Висшата лига за Арсенал. Триумфът над Нюкасъл бе неговата 68-ма победа. През сезона той изигра 51 от общо 57 мача на тима и заслужено получи номинация за наградата „Млад играч на сезона“ във Висшата лига.
„Виждаме неговото израстване, развитието му и нивото, което поддържа. Това са впечатляващи постижения, а той има още много да учи и да надгражда. Имаме играч за дълги години напред“, коментира Артета.
Тимбър от своя страна записа 48 участия през кампанията, след като преди това пропусна почти цял сезон заради контузия в коляното. Испанският мениджър подчерта, че завръщането му след толкова тежък период е било повече от впечатляващо.
„Юриен се завърна след тежка контузия на кръстни връзки и да направиш такъв сезон след година отсъствие е невероятно. Не просто привлякохме добър футболист – ние взехме лидер, човек с изключителен характер“, завърши Артета.
Арсенал ще се изправи срещу вече изпадналия Саутхемптън в последния кръг на Висшата лига този уикенд.