Галатасарай съумя да стигне до победата над Спарта Прага, побеждавайки с 3:2 в зрелищен първи мач от елиминацията им в Лига Европа.

Карим Демирбай откри резултата в турския мегаполис след 19 минути, но Пресиадо възстанови равенството в 47-ата минута. Опитният Ладислав Крейчи си вкара автогол след удар на Мертенс в 61-ата минута, а 60 секунди след това Виктор Нелсон получи директен червен картон за груб фал.

БТА
25 снимки

Това даде възможност на чехите да се надигнат и те изравниха в 65-ата чрез Кухта, но Матей Ринс от гостите също пое преждевременно към съблекалните заради удар без топка в 80-ата минута.

Големият герой за „чим бом“ обаче се оказа Мауро Икарди, който завърши нападение на Галатасарай в добавеното време след пас на Бурак Йълмаз и даде аванс на отбора си преди реванша другата седмица в Прага.